Ev Seçimi

Ev Seçimi « Form Ekolü

Çoğumuz için bir ev almak yaşamımızda yapacağımız en yüklü harcamadır. Bu nedenle ihtiyaçlarımıza uygun ve pek çok miktarda yararlı Ch'i ile dolu bir ev almanın yaşamsal önemi vardır.

Feng shui açısından en iyi biçimli evler kare ya da dikdörtgen olanlardır. Diğer şekiller düzeltilmesi gereken feng shui problemleri yaratırlar.

L biçimli bir ev örneğin, bir şey eksikmiş gibi bir izlenim uyandırır. Bu sakinleri açısından maddi sorunlar yaratır. Bu sorunu çözmek için evin kare ya da dikdörtgen biçimli görünmesini sağlayacak köşesine bir direk dikmek yararlı olur.

U biçimli bir ev de bir şey eksikmiş izlenimi uyandırır. Bu biçim evlilik ve ilişkiler açısından sorunlar yaratır. Bu 'kayıp kenar'ın etkisini azaltmak için üzerinde pa-kua aynası olan bir duvar işe yarar. Bu duvarın yüksek olması gerekli değildir. Amacı evi simgesel olarak tamamlamaktır (Şekil 2K).


Şekil 2K: Alçak bir duvar U biçimli bir evi simgesel olarak tamamlayacaktır.

Evin pencereleri dikdörtgen olup dışa açılmalıdır. Böylece Ch'i kolayca içeri dolar ve ev sakinlerine iyi şans getirir. İçeri açılan pencereler olanakları kısıtlar ve kariyerlere zarar verir. Evdeki her kapıya karşılık en fazla üç pencere olmalıdır.

Pencereler potansiyel sharlara bakmamalıdır. Direkler, kiliseler, yakındaki evlerin çatı açıları, doğrudan eve yönelen bir yol hep kaçınılması gereken şeylerdir. Gerekiyorsa pencereyi kapalı tutun ve shar'a engel olmak için önüne bir şey koyun.